טיפים והמלצות לעוברים דירה

מתי להזמין הובלה?

כדאי להזמין הובלה בהקדם האפשרי, כל עוד יש לכם תאריך מעבר. רצוי מאוד שההזמנה תהיה 3-4 שבועות לפני המעבר. במידה ותנסו להזמין במועד הקרוב יותר לתאריך ההובלה, ייתכן ולא יהיה שרות זמין ותצטרכו לחפש מוביל אחר. לפנות למוביל אחר- זה לקחת סיכון מיותר. כמות ההובלות הגדולה ביותר היא בשבוע האחרון של חודש ובקיץ.

איך לארוז את כלי הבית

לקליינטים, שאריזה היא גרועה  והמשאית קופצת על הכביש והדברים עלולים להישבר. בתגובה, מבקשים מאתנו להשתדל לנסוע בזהירות עד כמה שאפשר והתוצאות יהיו אשר יהיו. לא חבל, באמת?
ברשת יש מספר סרטונים על הנושא. למשל כאן הדברים מוסברים בצורה הברורה ביותר.
 אפשר להשתמש בנייר עטיפה, אך יותר שימושי לעטוף בעיתונים ואף בשכבה כפולה, כדי שהדבר יהיה בטוח יותר בשמירה על הכלים.

איך למרקר את הארגזים

השיטה הטובה ביותר היא לסמן כל ארגז באמצעות מדבקה צבעונית. לכל חדר- צבע משלו. מהר, פשוט ושימושי.
פחות טוב, אבל עדיין אפשרי, לרשום על כל ארגז שם של החדר. לפעמים בחושך קשה לקרוא וגם להבין כתב יד, שגם יכול להיות לא ברור. דבר כזה מצריך מאמץ נוסף, כמו קליק שעושים בעכבר במחשב...  
השיטה הגרועה ביותר, היא לרשום על הארגז רק מספר ( 1, 2...14...56) ובמחברת נפרדת לכתוב רשימת חפצים אל מול המספרים. מה שקורה בשטח, שהסבל מחזיק על גב שלושה ארגזים כאלה והקליינט מחפש את המיקום של החפצים הנמצאים בכל אחד מהם. מצב כזה לא נעים ויוצר קשיים לשני הצדדים..
אז בואו נסכם, אנא נהיה אדיבים אחד כלפי השני והדברים יזרמו כמו שצריך.

כמה עולה ההובלה

אנו נותנים הצעת מחיר מתוך מספר נתונים:

  • רשימת חפצים, מידת המורכבות בהובלתם, הצורך בפירוק ובהרכב.
  • מיקום והקומה ממנה ואליה צריך להעביר דברים. קיומה של מעלית וגודלה.
  • זמן הנסיעה הנדרש. במידה וזו חצי שעה אין השפעה על המחיר. במידה והמרחק הוא משמעותי יותר- המחיר עולה בהתאם. 
  • מועד ההובלה. בקיץ, המחיר עשוי לעלות ב-10%, כך גם בסוף החודש. לעומת זאת, באמצע חודש יש אפשרות לקבל הנחה במחיר
  • בדרך כלל המשאית המלא עולה כ- 2000 ₪. אך יכולות להיות הנחות במצבים מסוימים וגם תוספת מחיר, למשל עבור קומות גבוהות, פירוק והרכבת ארונות ומרחק הנסיעה. כמובן, שהמחיר המוצע לא סופי והמחיר המדויק אפשר לקבל רק אחרי שקלול של כל הנתונים הרלוונטיים.

האם כדאי לחפש הובלה זולה יותר?

כמובן שכן, במידה ולא אכפת לכם הערך והשמירה על מצב החפצים שלכם. במידה ולא חשוב לכם, האם יישארו סימני פגיעה והשריטות על הקירות והדלתות. כל עוד התנאי המרכזי הוא לשלם פחות- כדאי לפנות למובילים האחרים.

בכל המקרים האחרים, בואו נחשוב באופן הגיוני. את העבודה האיכותית בהובלות יכולים לבצע אך ורק מקצוענים, כאלה שצברו ניסיון ולא יסכימו לעבוד תמורת תשלום נמוך. בשוק קיימים מחירים הולמים, שנוצרו כתוצאה מהתחרות הקיימת בענף ומשקפים את איכות השרות. כל פגיעה בשלמות הבית תעלה לכם הרבה יותר ולכן חפשו את המובילים הטובים והמומלצים.

איך אפשר להוריד את המחיר של ההובלה

במידה ואתם מוגבלים באמצעים, כדאי לבצע באופן עצמאי את הפירוק וההרכבה של הרהיטים. בנוסף לכך, אפשר להעביר את החפצים הקטנים ברכב פרטי ובסיוע של חברכם. במקרה שכזה תצטרכו לשלם רק על עבודת סבלים ועל שרותי משאית, בלעדיהם לא ניתן יהיה לעבור לדירה החדשה.

כמה טיפ מקובל לתת

בהובלות מקובל לתת טיפ. בדרך כלל, נותנים טיפ על העבודה האיכותית, תקשורת חיובית עם הלקוחות ועל השמירה על ערך החפצים. התעריף הרגיל-  50 ₪ עבור העובד על חצי משאית ו- 100 ₪ על משאית מלאה. בנוסף, במידה ויש בקשה לקבל שירותים נוספים, כגון להוריד מנורה או מדפים בחדר אמבטיה, או לארוז את הרהיטים בצורה מיוחדת. האמת היא, שעבודת סבלים הינה קשה ולא רק מבחינה הפיזית, אלא גם נפשית. ביציאה להובלה אי אפשר לדעת אלו קליינטים מחכים לך? מה יהיו התנאים? האם תהיה חניה נוחה? מה עם הפסקת אוכל ואפשרות לנוח כמה דקות בין לבין? בנוסף לכך, האחראיות האישית, כאשר תנועה אחת לא נכונה ובמקום שכר עבודה, אתה יכול להישאר חייב כמה מאות שקלים על הנזק שנגרם. או יותר גרוע- פציעה וחוסר יכולת לעבוד זמן מה...להיום סבל- זו לא עבודה קלה.

כמה דעות קדומות על ההובלות

העיקר בהובלות- זה הכוח הפיזי

והאמת היא, שבהובלות העיקר מיומנות וניסיון. החפצים הם שונים וצריך לדעת היטב על כל חפץ ספציפי, איך לארוז אותו, איך להוציא אותו מהבית ואיך למקם אותו במשאית, כדי להוביל את החפץ בשלמותו וללא פגיעה כלשהי. בנוסף לכך, על הסבל לדעת, איך לעבוד, כדי לא רק לשמור על ערך החפץ, אלא גם לא להיפגע ולשמור על עצמו. בשנה הראשונה לעבודתו הסבל מסתובב עם סימנים כחולים ועם פצעי מאמץ וגם בהמשך זה קורה. מיותר לציין כי, על כל נזק שנגרם אנחנו נושאים באחריות אישית, כך שניסיון ועוד פעם ניסיון- זה הדבר החשוב ביותר.

ככל שהחפץ כבד יותר, כך יקרה יותר הובלתו

עלות ההובלה תלויה יותר במורכבות המשימה ופחות במשקל החפץ. ארגז גדול שאפשר להוציא ללא אריזה קל יותר להובלה, מאשר שולחן זכוכית קטן. דוגמא אחרת: ארון סטנדרטי בעל 4 דלתות פשוט יותר להובלה, ביחס לארון קטן עם 2 דלתות הזזה של חברת Ikea   

ככל שקרוב יותר, כך זול יותר

גם במקרים בהם מדובר בנסיעה בטווח הזמן של חצי שעה, צריך לארוז רהיטים, להוציא ולסדר אותם במשאית ולאחר מכן לבצע את אותן הפעולות ביעד ההובלה. במהלך הנסיעה הסבלים נחים. הרבה יותר חשוב, האם יש גישה נוחה וחנייה צמודה לבית, שכן 15 מטר של המרחק עד הכניסה לבית יוצרים חצי שעה לפחות של עבודה פיזית קשה, כאשר מדובר במשאית מלאה ועמוסה.   

ככל שזול יותר, כך יותר טוב

חשוב לדעת, כי בכל מקרה אתם תשלמו את אותו המחיר, ואם לא מדובר באותו סכום כספי, אז התשלום יהיה דרך העצבים המיותרים, או איכות עבודה ירודה. ברור שכאן מדובר בהגרלה, גם סבלים לא מנוסים לפעמים עושים עבודה טובה וגם אנחנו לעתים מוכנים לוותר ולא לעלות מחיר, על אף שמתווספים חפצים חדשים ונדרשים מאמצים נוספים. יחד עם זאת, לא כדאי להסתמך על המזל, שכן לא תמיד מתקבלות התוצאות הרצויות. בסופו של דבר, המחיר לא הולם לא יגרום לשמחה ולשביעות רצון לאף אחד.  

הרשימה הסופית לא חשובה, נסתדר כבר במקום

בקבלת ההזמנה אנו תמיד מחשבים את הזמן לביצועה. במקרים רבים, בתום הובלה אחת יש הובלה נוספת ושם מחכים לנו קליינטים אחרים עמם סוכמה השעה המדויקת. במידה ותוך כדי הובלה נמצאו חפצים ודברים משמעותיים נוספים, שלא חושבו בזמן ביצוע ההזמנה, דבר עלול לגרום לחלוקי דעות ולניהול משא ומתן ארוך, שכן המזמינים לא מעוניינים לשלם יותר והסבלים לא מוכנים לעבוד מעבר למה שסוכם, ללא תשלום. בסופו של דבר, ההובלה מתבצעת, אך הסבלים נאלצים לרוץ, דבר שיוצר סיכונים, הן לשלומם והן לשלמות החפצים המועברים. בנוסף, במצבים כאלה עלינו להתנצל בפני לקוחות אחרים שממתינים וגם שם הסבלים שוב נדרשים לרוץ, כדי לעמוד בזמנים. במטרה למנוע מצבים לא נעימים מסוג אלה, אנו מבקשים לדייק במסירת הפרטים בהזמנות.